Yavru Sincap
0 (539) 614 13 93
Kapat

Teslimat, İptal ve İade Koşulları

TESLİMAT, İPTAL VE İADE KOŞULLARI


Kargo Sürecinde Önemli Konular

Teslimat ve Fatura Bilgileri: Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.

Sadece Adrese Teslimat Yapılır: Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda alıcının bilgisi/onayı dahilinde ürünü teslim alacak kişinin kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. (Siparişlerinizi sizin dışınızda bir kişi teslim alacak ise bu kişinin ismini teslimat bilgilerinde lütfen belirtiniz. Kargo görevlisine kimlik ibrazı karşılığında ürünü teslim alabilirsiniz.)

Siparişim elime ne zaman ulaşır? Ürünümüzün sevk süresi ödemenin hesaplarımıza geçmesini takiben 13-15 gündür. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişleriniz otomatik olarak takip eden ilk iş gününde işleme alınacaktır.

Stok Bilgisi: Ürünlerimiz tamamı kendi imalatımızdır; fakat stok tükenmesi durumunda sitemizde yeni stok girişi için bilgi yayınlanacaktır.

Hatalı / Eksik Siparişler: Kargodan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal kargo görevlisine zabıt tutturup, bizimle irtibata geçiniz.

 

İADE İŞLEMLERİ


Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
İade kuralları kapsamında sipariş size ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde info@quietbookturkiye.com adresine veya telefon numaramızdan bizlere ulaşarak iade işlemlerini başlatıp iade gönderimi yapabilirsiniz. İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek (aşağıda genel iade şartları belirtilmiştir) iade süreci başlatılır. İade edilen ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştıktan sonra ürünün iade şartlarına uygunluğu da bulunuyorsa 3 iş günü içinde tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve quietbookturkiye.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;
1. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İadesi yapılacak ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir.


3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura ile gönderilmelidir. Siparişiniz ile birlikte faturanızı göndermeyi unutur iseniz unutulan faturanın tekrar gönderimlerinden doğan kargo bedelinin iade tutarından düşüldüğünü belirtmek isteriz.

Herhangi bir karışıklık yaşanmaması için iade departmanımızın adresi aşağıda yer almaktadır.

İade Adresi: DİBA OYUNCAK; Çukurambar Mah. 1467. Sok. No: 2/19 Çankaya / ANKARA


4. İade etmek istediğiniz ürün için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu hizmetten faydalanmak için size ürün ulaştıran kargo firması ile aynı gönderici adına gönderim yapmanız gerekir. Size ürünü ulaştıran kargo şirketi dışında gönderim yapmanız durumunda ise kargo ücreti size aittir. Kargonun tarafımızdan yönlendirme isteyerek ürünün geri gönderimini sağladığınızda kargo ücreti size aittir. Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, 12 haneli gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir.

Kusurlu Ürün İadesi
Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iade işlemini, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz incelenir, üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade etme süresi kaç gündür?
Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?
Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 30 gündür.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade şartlarına uygun durumlarda, quietbookturkiye.com’ a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir ve sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir.


İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?
İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştıktan sonra ürünün iade şartlarına uygunluğu sağlaması koşuluyla 3 işgünü içinde ödeme seçeneğinize göre tarafınıza ödenir. Bankanıza bağlı olarak, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve quietbookturkiye.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.İPTAL İŞLEMLERİ


Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
bilgi@yavrusincap.com adresine ulaşarak iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.